Vasikas

Viimane kuu on olnud minu jaoks justkui eneseleidmise aeg või nimetame seda enese käsile võtmise ajaks. Selles on olnud oma roll minu inglil (minu maailma parim sõbranna) ning meie kirjavahetusel. Mitmetest kirjadest (me eelistame tiguposti, ent me ei ole unustanud ka internetipostindust) on kõlanud palju-palju ideid. Üks kandvamaid arutelusid tipnes taani keele õppel. Sellel teemal pisut postituses “Samm edasi“.

Postitus eelkõige kajastas minu mõtteid ja tundeid, ent see, mis kirjadest läbi käis, oli pisut teine. Ma loodan, et, ingel, sa ei pahanda, kui ma sellest kirjutan. Kirjades oleme me rääkinud süvenenult edasi õppimisest ning erialavalikutest ja mõttetest. Tsiteerima ei hakka ja vahepealseid mõttekäike ka ei avalda.

Ingel suutis mu kahejalaga maapeale tuua, eeldan et nii võib selle kõige kokku võtta. Eelkõige, kuna mul oli siin suur plaan, et võtta kogu gümnaasiumi programm uuesti ja taani keeles. Eelkõige keelelisel eesmärgil ning tagamana, et oma õpitud värskendada. Ingli soovitas mul pigem võtta taani keele kursuseid, unustada muu ja püüda eneses selgusele jõua. Eriti, vaadates minu kirjut erialavalikute listi.

Seega see taani keel. Paari nädala eest oli see test.

Tulemused olid mulle üllatavad, kuna ma ei eeldanud nii kõrget tulemust. Parim, mis võimalik oli saada, on 4/4, minu tulemuseks oli 3/4 – seega, on mida õppida. Lisaks kuulun ma gruppi, kus mu kaaslasteks on taanlased või pikemat aega taani keelt õppinud välismaalased. Kindlasti mitte selline ninnu-nännu grupp nagu keeltekoolis.

Tänaseks olen ma esimeses kursusetunnis osalenud ning ma olen otsusega enam kui rahul.

Selle kursuse läbimiseks on mul aega ning selle jooksul on mul aega otsustada, mis eriala ma siis õppima hakkan.

Hetkel paelub enim mõtteid logistika, ent samas on endiselt muud huvitavad ideed – lasteaiakasvataja või kultuur-kommunkatsioon-kristlus (3K).

Logistika puhul on mul igasugu lisaküsimusi ja mõtteid. Esmalt tahaksin teada, kas sellel eriala on tuleviku väljavaateid või mitte, sest 2014 toob kaasa mõned toredad euroopa liidu seadused, mis kahjuks võivad mõjutada ka logistikat. Samas vahest mitte nii väga kontori poolt.

Seega, tegeleme teemaga.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s