Potimajandus

…Ja ongi potimajandus tööle hakanud! See lõpptulemus saab põnev olema!

Külvasin lilled rõdukastidesse, samuti ka till-petersell-sibul ning tomatid said tuppa alustassidele. Istutasin ümber ka toalilled.

Minu väike armas Banaanipalm ajas kasve ning ma otsustasin need ümberistutada. Suvel saab neid väljas hoida, hetkel on liiga vara. Suurele emataimele sai mulda pisut lisatud. Tundub, et tema aeg on ümber saamas, sest lehti ta eriti ajada ei taha – aga vaatame, ehk nüüd kui kasvud on eemaldatud, ta siiski selle kasuks otsustab.

Lill, mille nime ma (keegi) ei tea sai ka pisut mulda juurde. Mõneks ajaks tõstsin ta köögi lauale, saab natukene päikest ja ehk siis muutub taas tumedaks 🙂

Lilledega on natukene keerulisem – vähemalt seemnete külvamine, sest taimed peavad olema teineteisest piisavalt kaugel ja nii edasi. Hetkel, kuniks nad pole kasvanud suureks, las nad olla ühes kastis, seejärel saab neid alati harvendada ja ümber istutada.

Ootan põnevusega oma tomatite kasvamist – kuidas nende idanemine edeneb siin toas ja kuna on nad valmis õue minemiseks. üks neist on õue tomat, teine aga hobikasvuhoone oma, millega ma hetkel ei tea, mida teha – mõtlen siiski need õue istutada.

Mõne ajapärast jääb aga minu neljast rõdukastist väheks – variant on kas osta kaste juurde või anda taimed ka teistele – Edward oleks kindlasti rõõmus. Lisaks saab ju osta neid odavaid potte, mida saab rõdu külge riputada.

Aga lillepeenrad on mul küll kui Tootsi peenrad – mitut erinevat sorti lilled segamini – tulevaks aastaks peaks vist parema süsteemi tegema ning neid ka ette kasvatama. Siis kui ümberistutamise aeg tuleb, siis on nad valmis. Samas ehk mõelda, et kõikides kuudes on õitsvaid taimi – ehk siis ka tulpe ja muid lilli kasvatada.

Hetkel tahaks maasikataimi lihtsalt pottidesse. Punased marjad on külgetõmbavad.

Posted in P

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s