Teatrikunst VII

Vahetult peale puhkuselt tulekult oli aeg tagasi ka tavaellu suunduda ning juba esmaspäeva õhtul oli Borgersceneni kohtumine. Seekord olime me täiskoosseisus ning tegelesime mulle kleidi loomisega. Minu kleidi läbivaks teemaks on kirjad ja muud kirjadega seonduv. Lisaks tegime me pilte kleidis, mis meil kõigil seljas on.

Ühiskleidi sessioon oli tegelikult väga lahe, sest meie oleme väga erinevad nii olemuselt kui ka kehaehituselt. Kleit on pärit 150ndatest ning suurus ehk 50. Igatahes meie kleenukesed piigad uppusime sellesse korralikult ära ning et selles täissuuruses olla, pidime me tooli peale seisma tõusma. Õlgadelt aga vajus kõigest hoolimata maha. Samas aga meie ainsalt meesterahvale Kennethile oli kleit kui valatud – tema kahemeetrisele kehale ning mehelikule kehaehitusele oli see riideese kui loodud. Kui soovi võin pildid sellest otsida.

Kleit Birgitile on inspireeritud ühest kirjast. Sellest on ju juttu olnud varem. Ühiselt alustasime me selle loomist, leidsime postkaarte, osalt kleepisime vanadele kaartidele, teisalt me otsisime ajalehtedest pilte teistest riikidest, vaatamisväärtustest ning tegime kaarte. Lisaks ümbrikud, kirjapaberid ja muu selline kirja juurde kuuluv. Valmis saime nii palju kleidist endast, et me leidsime kleidi ülaosa tuleb kehasse – printesseilõige. Alumine osa tuleb lai kleit, millele tulevad need kirjad ja kaardid, mis lõigatakse ribadeks, et nad siis kleidi laiaks tõmbamisel voldid tekivad. selleni me muidugi ei jõudnud.

Hiljem, kodus olles ning voodil lesides ja und oodates, hakkasin ma kleidile mõtlema ning ma jõudsin uue ideeni, millise kleidi ma teeksin. Mul hakkas nendest kaartidest ja kirjadest, mida me samal õhtul varem tegime kahju. Selline näputöö ning energia ning need ilusad pildid ja kaardid, käekirjad ja kõik muu selle juurde kuuluv.

Posted in U

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s