Pühalik

Nädalavahetusel käisime me suvilas. Meie kuningasviit oli reserveeritud juba aasta eest. Tegelikult on see reserveeritud meile igaks perekondlikuks ürituseks. Sedapuhku polnud tegu jõululõunaga vaid esimeseks nendest mitmeaastatest ristsetest.

Taanis ristitakse kaks korda, esimest korda esimese kuue kuu jooksul, kui lapsele nimi pannakse ning teist korda umbes 14-aastasena, kui kinnitatakse oma truudust usule. Tänapäeval on see muutunud usu tähtsus selle juures väiksemaks, ent pigem tähistatakse täiskasvanuks saamist.

Seekordne kangelanna oli Emma.

Riststetel kantakse valged riietust – emma valis vanaema pulmakleidi, mis tehti ümber talle paslikuks ning lisati ka elemente. Väga ilus lahendus!

Kirikusse meid ei kutsutud, kuna perele oli mõeldud vaid 7 ja pool kohta, ent see eest oli meid üle 40 kogunenud suvila lähistel asuvas forsamlinghus’i. Taanis on igas külas-piirkonnas majad, mida saavad külaelaniku ürituseks välja laenutada sümboolse hinna eest. Majades on kõik peoks vajalik olemas.

Taanis on kõige suurem roll igal sellisel üritusel kõnedel. Vanemad, vanavanemad, tädid-onud ning asjaosaline ise. Nende jooksul sai valatud hulk pisaraid ning hulk erilisi sõnu sai välja öeldud. Igatahes tüüpilised emotsionaalsed hetked.

Õhtu arenedes muutsid lapsed ja täiskasvanud aktiivsemaks. Üheksa paiku hakkasid kõik lapsed limbot tantsima, toolimängu mängima, stopptantsu tantsima. See läks üsna lõbusaks – vähemalt vaadata oli.

Tegelikult on üsna raske sellist üritust kirjeldada. Mulle on üldmulje jäänud, et oluline roll on kõikjal kõnedel – ja lihtsalt koosolemine. Ma igatsen sageli eestlaslikke kombeid – mänge ja ühistegemisi. Taanis seda ei ole. Ürituse algul saad teiste nimed teada ning sageli selle teadmisel ka lahkud.

image

PILDIKIRJELDUS: Siin on näide lauakaunistustest. Meie-nimelised kohanäitajad. Nimed on valgel paberil arvutikirjaga, kleebitud lilladele pabertorudele. Nende torude ees on aga teeküünlad, lillad süüdatud. Üks lihtne ja ilus kompositsioon.

Otsustasin sellest kompositsioonist pildi panna ka omale facebooki taustapildiks.

Advertisements
Posted in U

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s