Tüdrukute rakett

Teisipäeval tuli meile külla tüdrukute rakett, siinses keeles “pigeraketten” ja selle eesmärk on tüdrukutele tutvustada jalgpallimängu. Loomulikult meelitada neid sellele põnevale ettevõtmisele.

Mul oli tööpäev, ent ma otsustasin selle mõningase kaalumise järel päris vabaks võtta. Vahepeal mõtlesin variandist kell kaksteist, ent siiski tundus, et kui siis juba siis juba. Hommik algas tasahilju – ma armastan tööpäevade vaikseid hommikud, mil ma küll ärkan üsna vara, ent veedan siiski pool päeva teki all. Nii ka seekord. Enne meie kohtumist, jõudsin veel ka kaks kirja valmis kirjutada.

Tüdrukute rakett on välja töötatud Taani jalgpalli ühenduse DBU (Dansk Bold Union) konsept ning seda veavad noored toredad aktiivsed enam mitte tegevjalgpallurid. Meil oli külas Hanne.

Alustuseks jagatakse kohale tulnud tütarlapsed gruppidesse, kes hakkavad mööda planeete ja kosmost tiirlema ning võistlevad omavahel erinevatel aladel ning siis lähevad järgmisele teele. Meil olid punktid: Päike, Saturn, Uraan, Mars ning Linnutee. Minu punktiks oli päike.

Tüdrukud olid erinevas vanuses – alates viiendast eluaastast kuni üheteistkümnendani ning jagatud enam-vähem vanuse ja pikkuse järgi.

Minu juures tuli neil läbida kolm-neli harjutust nii kuidas me jõudsime. Esimene võimalik oli teatevõistlus, kus üks võistkond otsis maakerapalle, teine aga planeete torbikute alt. Hiljem sai tehtust sellest teine teatevõistlus, kus nad pidid torbikud kokku korjama. Kolmandaks ülesandeks oli sabajooks. Iga osaleja sai omale kollase saba külge ning pidid siis neid üksteiselt ära tirima, kuniks oli vaid üks osaleja alles. Neljandaks oli see, kus kull, ent eripärana, et nad pidid jooksma koos vangistatuga paaris. Olles ülesanded täitnud ja vile kõlas, said nad omale puzzle tüki, mille nad hiljem kokku korjasid. Selleks, et päikesel olla ja käia, pidid nad vastama, mis on taeva suurim keha.

See oli üsna lõbus.

Hiljem tulid nad jalgpallitehnilisi harjutusi proovima, kus minu juures pidid nad ringi driblama ning siis seisma jääma ja mõne kehaosaga palli puudutama. See oli üsna lahe!

Pärast said osalejad omale kaardid ning muud auhinnad. Ja hulga positiivseid laenguid.

Minul tuli aga viie minuti jooksul ümber kehastuda treeneriks ning lisaks sellele ka laste seas välja uurida, kes laupäeval saavad turniiril osaleda, kes aga mitte.

Advertisements
Posted in U

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s