Natukene targem

Täna juhtumisi kuulsin ühte naiskolleegi sõnamas, et noormees, kes meile tänaseks oli tööle saadetud tööjõuvahendusbüroost, läks koju – tema ei saavat töötada sealihaga. Olime kindlad, et tegu on moslemiga ning kui meil paus oli, küsisin oma afgaanist kolleegilt, et mismoodi tema on töötanud meie juures juba 9 kuud.

Selgus, et inimesed tõlgendavad sageli koraani valesti. Et, ei ole nii, et jumal ütleb ja nii peab tegema, alati on lubatud ka erandeid.

Rääkides ramadaanist, siis enamik peab seda täpselt kuu aega. Ei ole, et kõik peavad seda, lapsed kuni 18.eluaastani ei tohi pidada, sama kehtib rasedatele ning vanuritele, kel tervis ei luba. Täiskaavanud, kell tervis on kehv, või see paastumine kehalisi probleeme tekitab, ei pea ka paastuma.

Tulles tagasi selle noormehe juurde, siis kolleeg ütles, et nad võivad töötada nii alkoholitehases kui ka lihaga tegelevates firmades probleemideta, see on ju vajalik, sest see tähendab sissetulekut ja raha, ilma ei saa tänapäeval hakkama. Paljud lihakombinaadid koosnevad töötajatest, kes on moslemid – tööd on ju ometi vaja.

Ta lisas, et ta ei saa tollest mehest aru, võimalik,et see oli vabandsus, sest see töö polnud tema jaoks.

Posted in U

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s