Natukene targem

Täna juhtumisi kuulsin ühte naiskolleegi sõnamas, et noormees, kes meile tänaseks oli tööle saadetud tööjõuvahendusbüroost, läks koju – tema ei saavat töötada sealihaga. Olime kindlad, et tegu on moslemiga ning kui meil paus oli, küsisin oma afgaanist kolleegilt, et mismoodi tema on töötanud meie juures juba 9 kuud.

Selgus, et inimesed tõlgendavad sageli koraani valesti. Et, ei ole nii, et jumal ütleb ja nii peab tegema, alati on lubatud ka erandeid.

Rääkides ramadaanist, siis enamik peab seda täpselt kuu aega. Ei ole, et kõik peavad seda, lapsed kuni 18.eluaastani ei tohi pidada, sama kehtib rasedatele ning vanuritele, kel tervis ei luba. Täiskaavanud, kell tervis on kehv, või see paastumine kehalisi probleeme tekitab, ei pea ka paastuma.

Tulles tagasi selle noormehe juurde, siis kolleeg ütles, et nad võivad töötada nii alkoholitehases kui ka lihaga tegelevates firmades probleemideta, see on ju vajalik, sest see tähendab sissetulekut ja raha, ilma ei saa tänapäeval hakkama. Paljud lihakombinaadid koosnevad töötajatest, kes on moslemid – tööd on ju ometi vaja.

Ta lisas, et ta ei saa tollest mehest aru, võimalik,et see oli vabandsus, sest see töö polnud tema jaoks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s