Lumi tuli maha ja valgeks läks maa

Hobune vaatas, et justkui hull näeb esimest lund

Üleeile küsis ema, et kas meil on lumi maas. Vastasin küsimusega, et mis asi see veel on. Taanis seda ei eksisteeri. Eksisteerib, aga enamasti justkui raputatakse teelusikaga ning ei kulu kaua, et see on ära sulanud.

Aga et suure kamalaga jagatakse – seda ei juhtu küll tihti. Sellisel päeval tunnen end küll kui väike laps, kes näeb lund esmakordselt. See kordub aastast aastasse.

Kui eelmisel kolmapäeval ma suure õhinaga jooksma läksin, sest lumi tuli maha ning pettunult tunnistasin, et minu valitud rajal seda siiski pole, siis täna oli elamus hoopis teistsugune! Korraks meenutasin ma lapsepõlve lumiseid radu ning aastat 2018, kui ma püsivalt jooksma hakkasin. Esimesed trennid oli toona ka lumes.

Jørgen arvas, et me võiksime minna avastama True Skov’d. Ma olin pisut skeptiline, ent miks mitte. Saime kokku parkimisplatsil, kuhu ma rattal sõitsin ning mõtlesin, et see näomask kulunuks küll marjaks ära, või visiir, sest lumi tuiskas silma. Hiljem muutus see kõik talutavamaks. Jooksma sai mindud juba üksikute lumehelbete kiuste.

See oli lihtsalt nii mõnus heli. Lumekrudin jalatsite all, lumme mattunud puud – esimesed neli kilomeetrit oli tunne, et nüüd küll läheks koju. Aga siis tuli see soojus ning lehmavaimustus lumes jooksmisest ning ma tahtsin uuele ringile minna, Jørgen aga tagasi alguspunkti. Ma siis pöördusin alguspunkti tagasi, ent kui reedel on lumi maas, siis naasen ma sinna metsa. Üksi. Tegelikult on vahepeal ka tore üksi ringi joosta, sest siis saab ise otsustada, mitu kilomeetrit saab joosta ning millises tempos. Lumi seab muidugi piirangud. Jooksmine on igal juhul tore! Eriti lumes.

Posted in U

Skriv et svar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Du kommenterer med din WordPress.com konto. Log Out /  Skift )

Google photo

Du kommenterer med din Google konto. Log Out /  Skift )

Twitter picture

Du kommenterer med din Twitter konto. Log Out /  Skift )

Facebook photo

Du kommenterer med din Facebook konto. Log Out /  Skift )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.